سیل کالا ، سیستم شماره فنی کاسه نمد در سیل کالا ، بزرگترین فروشگاه آنلاین کاسه نمد، پکینگ آب بندی و اورینگ در کشور

09221054258

مشاوره خرید تماس بگیرید

سیستم شماره فنی کاسه نمد در سیل کالا

لازم به ذکر است سیل کالا به دلیل تنوع سایزهای کاسه نمدها، تیپ‌های متفاوت و برندهای مختلف برای محصولاتی که درسایت قرار می‌گیرد اقدام به اختصاص شماره فنی مخصوص برای هر کاسه نموده است تا کاربران گرامی بتوانند به راحتی محصول مورد نظر خود را جستجو و پیدا کنند. توجه داشته باشید که با توجه به تنوع و گستردگی محصولات، اقلام به تدریج در سایت قرار می‌گیرند و در صورت اینکه محصول مورد نظر خود را در سایت پیدا نکردید حتما با این مجموعه تماس بگیرید.

در صفحه کاسه نمد در سایت میتوانید محصول مورد نظر خود را پیدا کنید مشاهده کاسه نمد لیست محصولات

آموزش جستجو کاسه نمد

یک نمونه شماره فنی از کاسه نمد قرار گرفته در سایت

oilseal shop 01

به ترتیب از چپ به راست:

  • مورد اول، برند کاسه نمد است که به عنوان مثال اینجا در TTO است.
  • بخش دوم، اندازه قطر داخلی کاسه نمد یا همان سایز Shaft (شفت) است که ID  یا قطر داخلی کاسه نمد هم نامگذاری می‌شود.
  • بخش سوم، اندازه قطر خارجی کاسه نمد یا همان سایز OD قطر بیرونی کاسه نمد می‌باشد.
  • بخش چهارم، اندازه ارتفاع یا همان Width کاسه نمد یا همان ضخامت کاسه نمد می‌باشد.
  • بخش پنجم، تیپ کاسه نمد یا همان مدل کاسه نمد می‌باشد که به عنوان مثال در اینجا تیپ TC می‌باشد (لازم به ذکر است با توجه به تعدد برندهای کاسه نمد که امکان دارد هر برند تیپ منحصر به خود را نیز داشته باشد، در انتهای صفحه جدول معادل تیپ برندهای متفاوت قرار خواهد گرفت )
  • بخش ششم، متریال یا همان مواد سازنده کاسه نمد می‌باشد که در شماره فنی مذکور تنها حرف اول متریال درج خواهد شد که در اینجا V، حرف اول VITON می‌باشد که همان متریال وایتون می‌باشد که اختصار دیگر آن FKM نیز می‌باشد.

 

توضیحات تکمیلی متریال:

در صورت عدم وجود هیچ حرفی بعد از تیپ یا مدل کاسه نمد،  متریال کاسه نمد مذکور نیترییل یا همان ان بی آر (NBR) است.

برای متریال وایتون Viton حرف V در انتهای شماره فنی قرار می‌گیرد.

برای متریال سیلیکون Silicone حرف S در انتهای شماره فنی قرار می‌گیرد.

برای متریال EPDM ای پی دی ام حرف E در انتهای شماره فنی قرار می‌گیرد.

برای متریال HNBR اچ ان بی آر حرف H در انتهای شماره فنی قرار می‌گیرد.

برای متریال Polyacrylate پلی اکریلیت حرف P در انتهای شماره فنی قرار می‌گیرد.

برای متریال تفلون Teflon یا همان PTFE، حرف T در انتهای شماره فنی قرار می‌گیرد.

توجه:  برای جستجوی یک سایز کاسه نمد در جدول کاسه نمدها علاوه بر اینکه میتوانید سایزها را از طریق گزینه‌های قرار گرفته برای هر اندازه انتخاب نمایید میتوانید برای راحتی و سهولت بخشیدن به جستجو، سایز کاسه نمد را در باکس متن تایپ کنید و لزومی به وارد کردن متریال و برند مورد درخواست نیست.

مهم: به عنوان مثال در مورد فوق با تایپ عبارت 10-20-5 در باکس جستجو، تمامی کاسه نمدهایی که با این سایز در سایت قرار گرفته است را مشاهده نمایید و در صورت وجود متریال‌، برند و تیپ‌های متفاوت، تمامی انها برای شما نمایش داده خواهد شد.

 

انتخاب صحیح کاسه نمد

oilsealshop02

در تصویر فوق می‌توانید ساختار کلی یک کاسه نمد را مشاهده نمایید. برای اندازه گیری کاسه نمد سه اندازه اساسی اولویت بالاتری نسبت به بقیه موارد دارد که  شامل:

  • اندازه قطر شفت (سایز داخلی) یا ID
  • اندازه قطر خارجی OD یا Housing Bore
  • ارتفاع (ضخامت یا همان Width) می‌باشد.

انتخاب لبه کاسه نمد:

انتخاب لبه مناسب کاسه نمد به نوع محیط، سرعت شفت، فشار، دما و پارامترهای دیگر بستگی دارد. سیال محیط مورد استفاده در اکثر کاربردها روغن یا گریس است. طراحی لبه کاسه نمد به طور کلی وقتی سیال روغن است شامل یک فنر است زیرا که ویسکوزیته بیشتری در مقابل چربی دارد. همچنین وقتی که سیال روغن در هر دو طرف کاسه نمد است، با دو فنر طراحی می‌شود. طراحی لبه کاسه نمد میتواند با یک لبه ثانویه به عنوان گردگیر باشد که هدف ان جلوگیری از رسیدن ذرات ریز و آلایندگی به لبه آب بندی اصلی است.

لبه S

یک لب به همراه فنر. که به طور عمده برای آب بندی در برابر محیط داخلی کاربرد دارد.

لبه T

دو لب به همراه فنر، لبه طراحی شده به همراه لبه جانبی گردگیر، برای کاهش ورود ذرات و آلاینده‌ها به محیط آب بندی. این مدل، متداولترین و مصرفی‌ترین نوع لبه در کاسه نمدها است.

لبه  V

تک لب بدون فنر، این لبه برای کاردبرهای گریس طراحی شده است زیرا که به خاطر ویسکوزیته بالای گریس نیازی به فنر نیست.

لبه  K

دو لب بدون فنر، این لبه برای کاربردهای گریس طراحی شده است که شامل یک لبه جانبی گردگیر برای کاهش ورود ذرات و آلاینده‌ها به محیط آب بندی است.

لبه  D

دو لب و دو فنر، طراحی این لب برای زمانی است که رسانه‌ی روغن در دو طرف کاسه نمد وجود دارد.

انتخاب کیس یا بدنه کاسه نمد

بدنه B2 – به صرفه‌ترین و اقتصادی‌ترین طراحی بدنه کاسه نمد (با طرح L)  –  این بدنه دارای سطح فلز بیرونی است.

بدنه A2 – این بدنه نیز دارای فلز بیرونی است اما دارای یک بدنه داخلی است که موجب استحکام کاسه نمد می‌شود. این مدل معمولا هنگامی استفاده می‌شود که قطر کاسه نمد بزرگتر است و برای حفظ یکپارچگی سازه در هنگام نصب، سختی لازم باشد.

بدنه C–  بخش بیرونی این بدنه، پوشش لاستیک است. این طرح اغلب در مواقعی کاربرد دارد که کاسه نمد مرتباً  برداشته می‌شود یا هنگامی که آب بندی محفظه Housing Bore و کاسه نمد مد نظر است.

بدنه B– این بدنه همانند بدنه B2  می‌باشد با این تفاوت که سطح آن با لاستیک روکش شده است تا از بدنه کاسه نمد در برابر محیط آب بندی محافظت می‌کند.

بدنه BR – طراحی این بدنه همانند مدل B است به همراه پوشش لاستیک اضافه بر لبه جلوی بدنه کاسه نمد. این پوشش لاستیکی اطمینان از آب بندی وقتی کاسه نمد در محفظه شفت قرار می‌گیرد را افزیش می‌دهد.

جدول تطابق تیپ‌های کاسه نمد به زودی ….